Gyógytorna szolgáltatások

Időpont foglalás az alábbi terápiákra: 06-30/384-43-51
Terapeuta: Brecsok Anita

Felnőtt és gyermek  kezelések

 

FDM terápia

Felnőtt és gyermek fájdalomcsillapító kezelés. A kötőszöveti rendszerrel dolgozik, hatóanyagmentes, és a kezelés 100%-ban a beteg aktuális panaszaitól függ. Nem egy meghatározott eszközzel dolgozik (pl. köpöly, manuálterápia,  SMR henger, floss szalag, kinezitape…), a választott kezelési technika a páciens fájdalomkommunikációjától függ.

 

Dorn módszer

Újszerű manuálterápiás technika. Egy komplex, sokoldalú lehetőségeket magában foglaló terápia, mely egyszerre fejti ki hatását a csontvázrendszer strukturális viszonyaira, központi idegrendszerre, valamint a csigolyákkal szegmentálisan kapcsolatban álló belső szervekre.
Hatékonyan kezeli a különböző gerinceredetű és más ízületi fájdalmakat már az első kezelés után, súlyosabb esetben 3-4 kezelés után is komoly javulás várható.
A kezelés a beteg aktív közreműködésével történik.
A betegek minden esetben házi feladattal térnek haza, mely tovább növeli a terápia hatékonyságát.

Breuss masszázs

  • Fájdalommentes, lazító gerincregeneráló masszázs
  • Finom, energetikus hátmasszázs, doTERRA olajjal
  • Időtartama kb. 40 perc
  • Erős gerinc fájdalmaknál, merev hátizomzatnál kíméletesen csökkenthetők a panaszok
  • Jól alkalmazható Dorn terápiával kombinálva

Schroth terápia

Gerincferdülés kezelésére kifejlesztett módszer. Lényege, hogy a gerinc nyújtásával, speciális légzéstechnikával a törzs csavarodását visszaállítjuk, majd ezt a testhelyzetet megtartva izomerősítést és nyújtást végeztetünk. Az egyénre szabott feladatok rendszeres, gyakorlásával az új tartás érzés idővel rögződik. Ezért nagyon fontos a mindennapi, otthoni, önálló torna.

Mulligan manuálterápia

Manuálterápiás mobilizáció aktív mozgással kombinálva. Az izületeken alkalmazott speciális fogásokkal csökkentjük a fájdalmat, növeljük a mozgástartományt. Célunk a fájdalmas izület normál működésének helyreállítása. Fejfájás, hát, derék és nyaki fájdalmak esetén, teniszkönyök és bármilyen izületi panasz esetén segítséget nyújthat ez a módszer!

Kinezio tape, cross tape

Kiegészítő technika, a kezelés hatékonyságának növelésére, stabilizálásra. A kineziológiai tape semmiféle hatóanyagot nem tartalmaz, hatása a felhelyezett módszertől függ, kihasználva a test öngyógyító folyamatait. A bőr által jól tolerálható, hosszan viselhető (4-5 nap).

Felhasználási területek:

  • Izomhúzódás
  • Derék-,hát-, nyak fájdalmak
  • Egyéb mozgásszervi panaszok
  • Sportsérülések
  • Tenisz-, golfkönyök

DSZIT

A dinamikus szenzoros integrációs terápia olyan módszer, amely a benne résztvevő gyermeknek izgalmas játéklehetőségeket nyújt, olyanokat, amelyek segítségével éretlen vagy egyes területeken nem kellően differenciált működésű idegrendszerüket saját aktív részvételükkel, önszántukból, egyéni utakon járva fejleszthetik. Tehát nem egy meghatározott, beszabályozott tréning, hanem változatos, sokféle tevékenységet felkínáló, a gyerek számára örömet okozó játékfolyamat.( http://dszit.hu/szulok/szubevezetes.php) A terápiát egy alapos anamnézis felvétel, és diagnosztikus folyamat előzi meg.

Neuro-szenzomotoros szemléletű Longitudinális Komplex Vizsgálat (Longikid) felvétele és értékelése

Ez egy diagnosztikus eljárás. 3 hónapos – 11 éves korú gyermekeknél előforduló eltérően fejlődő funkciók és idegrendszer érési zavarainak azonosítására szolgáló módszer. Segítséget nyújt a gyermekek viselkedésének komplex értelmezésében, mozgásos és kognitív, figyelmi fejlődésprofiljának jellemzésében.
Ezen felmérés elvégzése után állítható össze az egyénre szabott TSMT feladatsor.

Egyéni TSMT terápia

TSMT-módszer regressziós szemléletű, neuro- és szenzomotoros vizsgálatokat figyelembe vevő, igen sok fejlesztő feladattal rendelkező, eszközigényes mozgásfejlesztési lehetőség.

A TSMT-módszer  használatával az organikus éretlenség hamarabb elmulasztható, és az elért fejlődési eredmények tartósabban megszilárdulnak, ezután jobban lehet erre építeni speciális felzárkóztató terápiákat.

Több mint 500 feladatból összeállított egyénre szabott tréning, melyet a gyermeknek és szüleiknek  home-tréning formájában  betanítunk.
A terapeuta által összeállított feladatsor figyelembe veszi a gyermek LongiKid vizsgálati eredményeit.
Egy feladatsor 2 hónapra íródik, melyet a gyermekkel  hetente a megbeszélt ismétlésszámban szükséges elvégezni.
A feladatok eszközigényesek:  gördeszka, hinta, szobai trambulin,billenőtábla,  nagy labda, kis labda…
Kontroll havonta, amikor a szülők bemutatják gyermekük aktuális állapotot.

 

Fascia Tréning

Speciális eszközzel végzett nyújtó,lazító gyakorlatok. A feladatok betanulhatók, így otthon is végezhetők.
A fascia az egész testet behálózó kötőszöveti rendszer. Elválasztja egymástól a szerveket, csontokat, ereket, idegeket, emellett folytonos összeköttetést is biztosít testünk különböző pontjai között. Rugalmasságának megőrzésével, helyreállításával elkerülhetjük a sérüléseket, csökkenthetük a különböző eredetű izom, és izületi fájdalmakat.
Különböző eszközök alkalmazásával elérhető ajavíthatjuk e szövet állapotát, ezzel

Easy flossing

 

A flossband egy rugalmas, nem tapadó  kompressziót adó kötés. Hatását elsősorban az izületekre, izmokra, kötőszövetre (fascia) fejti ki. Az izületek és izmok köré tekerve speciális gyakorlatokat végeztetünk a pácienssel, hogy a kezelendő testrészt mobilizáljuk. A kezelés során a szalagot viselő testtáj tónusa, az izmok, szövetek, fasciák elaszticitása az aktív gyakorlatok végzésével megváltozik. A bőr nyomásérzékelő receptoraira erős ingert fejtünk ki, amely hatással van a rosszul kivitelezett mozgások korrekciójára.
A fájdalmas, mozgásában beszűkült területen alkalmazva mobilizálja a különböző fascia rétegeket,a kóros letapadásokat felszabadítja, csillapítja  a fájdalmat, gyorsítja  az anyagcsere folyamatokat. A szövetekben aktivizálódik a regenerációs folyamat, a panaszok csökkennek és a mozgási szervrendszer gyorsabb gyógyulását indukáljuk.

A flossing céljai:

  • izületi fájdalom csillapítás
  • mozgékonyság javítása
  • izületi mozgásterjedelem növelése
  • izom épülésének és erősítésének elősegítése
  • duzzanatok, fasciális összetapadások csökkentése
  • szöveti vérellátás növelése
  • koordináció javítása

 

Köpöly

Vákuumterápia. A bőrre kifejtett direkt húzóerő hatására a mélyebb szövetek közötti összetapadásokat segít oldani. Ezáltal javul az adott terület vérellátása, javul a környező izületek mozgása. Csökken a fájdalom.

 

 

 

 

A CSECSEMŐK KEZELÉSÉRŐL

Baba FDM

A kiegyensúlyozott gyermekfejlődéshez elengedhetetlen az izomzat és más kötőszöveti rendszerek  normál állapota. A feszességek, blokkok, letapadások összetett problémákhoz vezethetnek. Legszembetűnőbb, ha a baba gyakran nyűgös, nehezen nyugtatható, nincs naponta széklete,  étkezés után sokat bukik, nem szeret hason lenni, repülőzik, ferde a  fejtartása, nem tudja mindkét irányban elfordítani a fejét, karját lábát nehéz mozgatni, akár öltözködésnél is erősen ellenáll, háton vagy hason fekve kifli szerűen begörbül a törzse.
A babák testbeszéddel, sírással, eltérő mozgásfejlődéssel jelzik, ha valami problémájuk van. Újszülött korban a testtartás,a mozgásfejlődéssel kapcsolatos problémák, a táplálkozási problémák, alvászavar feltételezhetik, hogy a kötőszöveti rendszerében problémák adódtak. Tesztekkel feltárhatók a problémák lehetséges előfordulási helyei, és azonnal megkezdhető a szükséges terápia. A kezelés általában fájdalommal jár, de  közben törekszünk a babák mihamarabbi megnyugtatására.

 

BABAMASSZÁZS

A taktilis rendszer a legősibb érzékelési mód, a korai tanulás egyik bázisa. A bőr finom ingerlésével, az izmokra adott nyomó-simító fogásokkal érjük el az izmok normál tónusának beállítását. Ezeket a technikákat a szülők betanulják, és gyermekükön otthon, nyugodt körülmények között alkalmazhatják.

DORN MANUÁLTERÁPIA

A csecsemők nyugtalan viselkedésének, mozgás elmaradásainak, feszes vagy épp laza izomzatának hátterében gyakran előfordulhat gerincoszlopra kiterjedő csigolyablokk, medence elmozdulás-blokkolódás, lábhosszkülönbség.Ez a módszer rendezi a statikai viszonyokat, oldja a blokkokat, fájdalmas csomókat. Így megteremtjük a fiziológiás alapokat a baba normál fejlődéséhez. Jól kombinálható más gyermekfejlesztő technikákkal.

EGYÉNRE SZABOTT GYÓGYTORNA MOZGÁSPROGRAM

A csecsemők minden mozgásformája egy-egy fontos mérföldkövet jelent az idegrendszer fejlődésében. Ha valamely mozgást nem tudja a baba kellő ideig gyakorolni, vagy az adott mozgás valamilyen okból gátolt, ez hatással lehet a későbbi mozgás-, pszichés-, kognitív fejlődésre. A mozgásprogram támogatja a csecsemő aktuális fejlődési állomását, alkalmazkodva a baba saját fejlődési üteméhez. A kezelés az otthon végzendő gyakorlatokkal válik teljessé, így naponta megkapja a baba a fejlődéséhez szükséges plusz impulzusokat.

BESZÉDINDÍTÓ PROGRAM

Ez  egy 2 lépcsős program, azoknak a gyermekeknek, akiknél a beszédfejlődés nem a megfelelő ütemben zajlik.

I. Az első alkalommal a gyermek kötetlenül játszhat a kikészített játékokkal,  miközben a szülővel/szülőkkel megindul egy irányított beszélgetés.
A beszédfejlődés- ha biztosítva vannak a megfelelő külső (környezeti) és belső (idegrendszeri) feltételek- természetes ütemében zajlik, és 2-3 éves korra a gyermek megtanulja mások által is érthető módon, beszéddel kifejezni a vágyait, gondolatai.
ELSŐ SZINT  a külső, környezeti  feltételeknek a meglétét/hiányát kutatjuk. Az óra végére a gyermek spontán játékhelyzetekben mutatott viselkedéséből valamint a szülőktől kapott információk birtokában összeállítjuk az első otthoni munka feladatait. Ezek többnyire játékos, kötetlen gyakorlatok,melyeknek célja, a beszédfejlődés optimális, otthoni környezetének megteremtése, ezek beillesztése a természetes, hétköznapi életbe.

II. A második találkozó másfél-két hónap múlva történik.
Ekkor átbeszéljük az otthoni munka tapasztalatait. Folytatódik a “probléma feltáró” beszélgetés. Ha szükséges, tovább segítjük a szülőket az optimális külső körülmények kialakításában. Ebben az esetben az I. találkozóra jellemző munkafolyamat megy tovább.
Akkor léphetünk a második szintre, ha a szülők úgy érzik, sikerül az első szint feltételeit megteremteni.
MÁSODIK SZINT: a gyermek aktuális fejlődési állapotának felmérése. Ez egy mozgásvizsgálat, ahol képet kapunk  a gyermek mozgásprofiljáról. Az így kapott információk birtokában összeállítjuk a következő otthoni mozgássort, melynek célja a gyermek idegrendszeri fejlesztése.

III. A harmadik találkozó másfél-két hónap múlva esedékes.
Ekkor újra átbeszéljük az otthoni munka tapasztalatait. Igény szerint folytatjuk a gyermek fejlesztését “hometréning” formájában. Kontroll másfél- két havonta.

Neuro-szenzomotoros szemléletű Longitudinális Komplex Vizsgálat (Longikid) felvétele és értékelése

Ez egy diagnosztikus eljárás. 3 hónapos – 11 éves korú gyermekeknél előforduló eltérően fejlődő funkciók és idegrendszer érési zavarainak azonosítására szolgáló módszer. Segítséget nyújt a gyermekek viselkedésének komplex értelmezésében, mozgásos és kognitív, figyelmi fejlődésprofiljának jellemzésében.
Ezen felmérés elvégzése után állítható össze az egyénre szabott TSMT feladatsor.

Egyéni TSMT terápia

TSMT-módszer regressziós szemléletű, neuro- és szenzomotoros vizsgálatokat figyelembe vevő, igen sok fejlesztő feladattal rendelkező, eszközigényes mozgásfejlesztési lehetőség.

A TSMT-módszer  használatával az organikus éretlenség hamarabb elmulasztható, és az elért fejlődési eredmények tartósabban megszilárdulnak, ezután jobban lehet erre építeni speciális felzárkóztató terápiákat.

Több mint 500 feladatból összeállított egyénre szabott tréning, melyet a gyermeknek és szüleiknek  home-tréning formájában  betanítunk.
A terapeuta által összeállított feladatsor figyelembe veszi a gyermek LongiKid vizsgálati eredményeit.
Egy feladatsor 2 hónapra íródik, melyet a gyermekkel  hetente a megbeszélt ismétlésszámban szükséges elvégezni.
A feladatok eszközigényesek:  gördeszka, hinta, szobai trambulin,billenőtábla,  nagy labda, kis labda…
Kontroll havonta, amikor a szülők bemutatják gyermekük aktuális állapotot.